Haber

Bakan Akar: 3 ayda 340 terörist etkisiz hale getirildi

ANKARA (İGFA) –Deprem bölgelerinden biri olan Hatay’da Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Milli Savunma Bakan Yardımcısı ile birlikte faaliyetlerini sürdüren Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da oruçta terörle mücadeleye ilişkin açıklamalarda bulundu. -şehit ve gazi aileleri ile iftar yemeği.

Bakan Akar, terörle mücadelenin artan yoğunlukta, taarruz ruhuyla, azim ve kararlılıkla sürdürüldüğüne işaret ederek, Mehmetçik’in son 3 ayda 340 teröristi etkisiz hale getirdiğini söyledi.

Bakan Akar, “Arkasında kim olursa olsun, silah, helikopter, mühimmat, para verseler de teröristleri etkisiz hale getirmeye kararlıyız” diyen Bakan Akar, “Terör nerede olursa olsun hedefimiz orası. üstesinden gelemez! Binlerce yıllık tarihimizin süzgecinden geçmiş milli, manevi ve mesleki değerlerimizle birlikte, anayasa çerçevesinde, yasalar doğrultusunda mücadelemiz kesintisiz devam etmektedir.”

Bakan Akar, “Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremin mağduru olan vatandaşların acılarını dindirip yaralarını sarmaları için devlet ve millet olarak ilk andan itibaren gayret sarf edildiğini kaydetti. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu