Ekonomi

Meteoroloji’den 21 il için sel uyarısı

Türkiye’nin tamamının parçalı bulutlu, Marmara, Kuzey ve Orta Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz (Gümüşhane ve Bayburt hariç), Doğu Anadolu’nun doğusu ve çevre kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Siirt sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Yağışların Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Ankara, Konya, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Yozgat, Çankırı, Sinop ve Samsun çevreleri ile Antalya’nın iç kesimleri, güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Isparta ve Burdur. Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda toz taşınımının görüleceği tahmin ediliyor.

Meteorolojik uyarısında, “Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile Ankara, Konya, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Yozgat, Çankırı, Sinop ve Samsun çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Antalya’nın iç kesimleri ile Isparta ve Burdur’un güney kesimlerinde ani sel baskını, yerel dolu, yıldırım, hortum ve ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

kuvvetli rüzgar uyarısı

Rüzgarın Trakya’da kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu ve kuzeydoğuda güney ve güneybatı yönlerden esmesi tahmin ediliyor. Güneydoğu Anadolu’da kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Olası aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

haber-ikizce.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu