Haber

Sergio Aguero futbola geri döndü

2021 yılında efsane haline geldiği İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City’den İspanya’nın Barcelona kentine transfer olan Sergio Agüero, kalp rahatsızlığı nedeniyle burada futbol kariyerine son verdi.

Ancak Arjantinli oyuncu bu kararından vazgeçerek sahalara döndü. Yıldız futbolcu, Ekvador ekibi Barcelona de Guayaquil’e transfer oldu.

Ekvador takımı transferini açıkladı

Ekvador ekibi Barcelona de Guayaquil’in sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, 34 yaşındaki oyuncunun sahalara dönmesi için yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlandığı belirtildi.

“Tekrar oynamak için heyecanlıyım”

Futbola döneceği için heyecanlı olduğunu söyleyen Agüero, şunları söyledi: “Tekrar oynayacağım için heyecanlıyım. Kendimi iyi hissediyorum. Antrenmanlara şimdiden başladım, Noche Amarilla için oynayabilirim. Kardiyologdan yardım aldım. Gerçekten iyi hissediyorum, her şeyi kontrol eden bir çipim var, oynayabiliyorum.” 15 gün sonra İspanyol Barcelona’da arkadaşlarımla bir maç oynayacağım.”dedim.

“Sürprizi kaçırmamak için sessiz kalmak zorunda kaldım”

Kun Agüero, transferi için sessiz kalması gerektiğini belirtti. “Katar’da akşam yemeğine gittim ve Ekdavor’un Dünya Kupası’ndaki ilk maçını izliyordum ve bazı Barcelona taraftarları beni tanıdı ve gelip kulüpleri için oynayıp oynamayacağımı sordu. Sürprizi bozmamak için sessiz kalmam gerekti.”terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu