Haber

Gelecek Partisi ve CHP’den HDP’ye bayram ziyareti

ANKA KUŞU

Ramazan Bayramı nedeniyle siyasi partiler arasında ziyafet düzenlendi.

Bu kapsamda Millet İttifakı’nı oluşturan partilerden CHP ve Gelecek Partisi’nin ilk ziyareti batılı ortakları HDP’ye oldu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından HDP Genel Merkezine heyet gönderildi.

Gelecek Partisi Siyasi Denetleme Kurulu Başkan Yardımcısı Gülnur Hayran, Ar-Ge Başkan Yardımcısı Kayhan Sayın, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Atakan Çakmak, İdari ve Mali İşler Başkan Yardımcısı Sinan Meydan’dan oluşan Gelecek Partisi heyetine, ve CHP Parti Meclisi üyeleri Murat Buyruk, Semra Dinçer ve Deniz Demir’den oluşan CHP heyetleri, HDP’yi ayrı ayrı ziyaret ederek kutlama yaptı.

“İlk turda bitmesini istiyoruz”

Toplantıda seçimle ilgili konuşan HDP MYK Üyesi Sultan Özcan şunları söyledi:

Bunun birincil tıpta bitmesini istiyoruz. Büyük bir toplumsal mutabakat var. Birinci basamakta bu rejimi gönderme iradesi bizim elimizde. Mecliste güçlü bir temsil bizi bekliyor.

“İşbirliği yapmalıyız”

Gelecek Partisi Siyasi Denetleme Kurulu Başkan Yardımcısı Gülnur Hayran da şu ifadeleri kullandı:

Hepimizin çoğulcu bir demokrasiye ihtiyacı var. Bu topraklardaki çocukların geleceği için bu seçimleri yapmalıyız, çok seslilik olmalı. Acıyı ve sevinci paylaşmak zorundayız. Siyasi görüşlerimize saygı duymalıyız.

“Birlikte kazanacağız”

CHP Başbakan Üyesi ve Ankara Milletvekili Murat Buyruk, şunları söyledi:

Herkes birbiriyle açıkça diyalog kurmalıdır. CHP olarak tüm partilerle görüşmeyi pahalı buluyoruz. 84 milyon hep beraberiz ve bu sıkıntıları beraber aşacağız. Depremde kaybettiğimiz canlar için yüreğimiz yanıyor, buruk bir bayram kutluyor, onlar için başka sorunları çözmek için birlikte kazanacağız. Yeter tatil.

etimesguthaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu