Ekonomi

Gemlik Belediyesi Tohum Takas Şenliğine katıldı

Gemlik Belediyesi, Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin dört bir yanından binlerce katılımcıyı ağırlayan Tohum Takas Şenliği’ne katıldı.

İlçe genelinde çiftçilerin gelişimi için hamleler hayata geçiren Gemlik Belediyesi, farklı illerde katıldığı etkinliklerde organik tarımı Ata tohumlarla destekliyor. Bu kapsamda, Gemlik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Adliye Köyü uygulama sahasında klasik sistemlerle elde edilen pazı, börülce, domates, sarı karpuz 32 ve bakla gibi sebzelerin tohumları ve Kurtul’daki seralar, düzenlenen törenle tanıtıldı. Çanakkale Belediyesi Tohum Takas Şenliği.

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, tarımın Türkiye’nin kalkınmasının temel unsurlarından biri olduğuna dikkat çekerek, tarıma yapılan yatırımların bugün için değil, gelecek için çok değerli olduğuna değindi. Lider Sertaslan, “Her yıl dağıttığımız yüzbinlerce sebze fidanı vatandaşlarımızın bahçelerine dikildi ve Ata tohumlarımız bu şekilde yaygınlaştı. Bu yıl yüzbinlerce fidanı hemşerilerimize dağıtacağız. ücretsiz.”

haberseydiler.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu