Yaşam

Gönül Tahtı: Kurtlar Vadisi’nin Efsanevi Karakteri Süleyman Çakır, Ölümünün 19. Yılında Unutulmadı!

Yayınlandığı döneme damgasını vuran Kurtlar Vadisi dizisi aradan geçen yıllara rağmen dikkatleri üzerine çekiyor. Oktay Kaynarca’nın devleştiği Süleyman Çakır karakteri yapımın efsane karakterlerinden biri oldu. Cerrahpaşalı Halit tarafından tam 19 yıl önce bugün katledilen Çakır’ın ölüm yıl dönümü unutulmadı. Oktay Kaynarca’nın paylaşımı sosyal medyanın çalkalandığı 8 Nisan’da beğeni topladı.

Türk dizilerinin unutulmaz yapımları arasında yer alan Kurtlar Vadisi adeta efsanedir. Kurtlar Vadisi dokunduğu noktalar ve güçlü oyuncu kadrosuyla hafızalara kazınıyor.

“Bu bir mafya dizisidir” sloganıyla 15 Ocak 2003 tarihinde Show TV’de yayına başlamıştır. Üç dönem sonra 4 milyon dolara Kanal D’ye geçen yapım, 29 Aralık 2005’te yayın hayatına son verdi.

Aksiyon dolu dizide “derin devlet, mafya ve yeraltı” gibi konulara değinilmiş ve bu kavramların ortasında yer alan çıkarlar anlatılmıştır.

Politik içeriğiyle o dönemin izleyicilerini adeta ekranlara kilitleyen Kurtlar Vadisi, ‘Bu bir daha olmayacak!’ dedi.

Polat Alemdar, Elif Eylül, Memati Baş, Abdülhey, Güllü Erhan’dan sonra pek çok karakterin işlendiği Kurtlar Vadisi’nde iz bırakan kilit karakter şüphesiz Süleyman Çakır oldu.

8 Nisan’da yayınlanan 43. bölümde Laz Ziya’nın damadı Süleyman Çakır karakteri Cerrahpaşalı Halit tarafından pusuya düşürüldü ve ağır yaralandı. Dizinin 45. bölümünde hayatını kaybeden Çakır, o dönemde bomba gibi gündem olmuştu.

Seyirciyi adeta boğan bu ölüm ülke genelinde büyük yankı uyandırdı. Herhalde hatırlayanlar vardır, Süleyman Çakır’a helva dağıtanlar vardır, cenaze namazını kılanlar vardır…

Mevlütler okunan Süleyman Çakır’ın anısına gazetelere ilan bile verildi. Öyle bir dizi karakteriydi ki…

O zamandan beri her 8 Nisan’da Süleyman Çakır’ın ölüm yıl dönümü gündemde. Bugün takvimler 8 Nisan’ı gösteriyordu. Merhum Süleyman Çakır, ölümünün 19’uncu yılında da unutulmadı.

?

?

?

?

?

Laz Ziya’ya vefatının ardından tek sigarasını içiren Süleyman Çakır’a hayat veren Oktay Kaynarca da elbette ölüm yıl dönümünde unutmayan isimlerden oldu.

“Merhum’u tanıyordum. Dürüst, yiğit, yiğit ve yiğit bir arkadaştı. Sevenlerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum”

haber-islahiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu