Haber

Jose Mourinho ve Antonio Cassano arasındaki kriz

Eski futbolcu Antonio Cassano, geçtiğimiz yıl bir dönem forma giydiği Roma’yı sert bir şekilde eleştirmişti.

Portekizli teknik direktör, kulüpteki çalışmalarını eleştiren Cassano’ya çok sert yanıt verdi.

Serie A grubuyla sözleşmesi 2024 yılına kadar devam edecek olan Portekizli teknik direktör, sözleşmesinin son yılında kadroda kalıp kalmayacağının sorulması üzerine, “Arkadaşlarımla ve gazetecilerle geleceğim hakkında konuşmuyorum.”cevap vermişti.

Kulüp CEO’su Berardi’nin birkaç ay önce Jose Mourinho’nun takımda kalacağına dair yaptığı açıklamayla ilgili olarak, “CEO’muz Berardi birkaç ay önce kalacağımı söyledi ama bu onun yorumu. Sözleşmemin bitmesine bir yıl daha var ama bazen sözleşmeler en önemli şey olmuyor.”söz konusu.

29 maçta 8 mağlubiyet

Portekizli teknik direktör, Cassano’nun açıklamaları hakkında şunları söyledi:

“Herkes kendi seçimlerini yapmakta ve konutla ilgili eleştirilerini yapmakta özgür, ancak Antonio gibi insanlar başkaları hakkında konuştuğunda işler değişiyor. Bazılarımız futbolda çalışıyor, o sadece eğlenmek istiyor. Antonio daha önce Roma, Inter ve Real Madrid için oynadı. Madrid’de ceketiyle anılır.Harika bir kupa kazandı.Inter’de hazırlık maçında Lombardiya Kupası’na bile katkı sağlayamadı.Ben Inter’de, Real Madrid’de ve Roma’da neler kazandım biliyor musunuz? Benimle bir sorunu olabilir. Benim onunla sorunum yok. Cassana’ya bir şey söyleyeceğim: “O 40, ben 60 yaşındayım ve o dikkatli olmalı. Bazen Marko Livajas ortaya çıkıyor ve sonra işler zorlaşıyor.”

“Cassano, Lombardiya Kupası’nı bile kazanamadı”

Cassano’ya yaptığı ceket referansı, Cassano’nun Real Madrid’e geldiğinde giydiği bir kıyafete atıfta bulunuyor.

Öte yandan Mourinho, Cassano’nun kupa kazanmadığını da söyledi.

“Cassano daha önce Roma, Real Madrid ve Inter için oynadı. Roma’da hiç oynamadan bir Süper Kupa kazandı, Madrid’de ceketiyle anılıyor ve Inter’de Lombardiya Kupası’nı bile kazanamadı. Ne yaptığımı biliyorum” Inter, Real Madrid ve Roma’da kazandım. Biliyorsunuz. Onun benimle bir sorunu olabilir. Benim onunla sorunum yok.”

“Kupalar umurumda değil”

Cassano, Mourinho’nun BoboTV’de söylediklerine şu yanıtı verdi:

“Mourinho’yu tanımıyorum ve kişisel olarak yargılamadım. Onu futboluyla eleştirmeye devam edeceğim. Kazandığı kupaları yerine koysun. Nereye koyacağınızı biliyorsunuz. Mourinho belki Roma’da Konferans Ligi’ni kazandı, ancak müstehcen aptallıklar, kaos, kavgalar ve oyuncular onu cezbetti “Hiçbir şey kazanmadım ama her zaman taraftarları memnun etmek, onları eğlendirmek için oynadım. Kupalar umurumda değil. Müstehcen bir şekilde futbol kazandı ve bir teknik direktör olarak ne kadar fakir olduğunu anlamalı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu