Yaşam

Nilüfer’in başarılı çizerlerine teşekkürler

Nilüfer Belediyesi Karikatür Atölyesi’nde düzenlenen ulusal ve uluslararası yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

2011 yılından bu yana binden fazla öğrenciyi karikatür sanatıyla buluşturan Nilüfer Belediyesi Karikatür Atölyesi’ne katılan çocuklar, elde ettikleri başarının gururunu yaşıyor. Eğitmen Mehmet Kahraman liderliğinde çalışmalarına devam eden öğrenciler, 2022-2023 döneminde ulusal ve uluslararası yarışmalarda toplam 13 ödül kazandı. Bulgaristan 1. Ulusal Çizgi Roman Yarışması, 9. Kal-Der Bursa Karikatür Yarışması, Kal-Der Bursa Cumhuriyetin 100. Yıl Karikatür Yarışması, 2023 Uluslararası Turizm Karikatür Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler Nilüfer Belediyesi tarafından da ödüllendirildi. Lider Yardımcısı Dr. Sibel Özer, Beşevler Gençlik Merkezi’nde öğrencilerle birlikte merkeze geldi. Öğrencileri tebrik eden Özer, çeşitli hediyeler takdim ederek başarılarının devamını diledi.

Nilüfer Belediyesi’ne katkılarından dolayı teşekkür eden Öğretim Üyesi Mehmet Kahraman da karikatür sanatının hayal gücünü geliştirdiğini ve üretkenliği artırdığına değindi. Yıllardır çok sayıda öğrenci yetiştirdiklerini belirten Karaman, başarıların karikatür sanatına olan ilgiyi artırdığını söyledi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberulas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu